KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15769458
nr 1576 9458
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad 1973. Olja på duk, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 70x81 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 6 november 2023
kl 18:06:13
6/11 18:01:13